Dzień Morza Bałtyckiego

08 marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Dnia Morza Bałtyckiego. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na niebiesko i przyniosły ze sobą pamiątki znad morza (muszelki, bursztyny, widokówki i tym podobne). Okazałe zbiory umieściliśmy na wystawce. Mieliśmy co oglądać i o czym rozmawiać. Dzieci wysłuchały legendy „Dlaczego Bałtyk jest słony?” Wyjaśniłyśmy dzieciom co sprawia, że woda w morzu jest słona. Na podstawie filmu edukacyjnego rozmawialiśmy o bezpieczeństwie dzieci nad wodą. Przedszkolaki bardzo chętnie rozwiązywały morskie zagadki i słuchały ciekawostek na temat zwierząt (morświn, foka,mewa śmieszka, flądra). Dzieci zaprezentowały piosenkę wraz z pokazywaniem „Oto Morze Bałtyckie jest.” Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną oraz przeprowadziła eksperyment-krystalizacja soli. Niestety na wyniki trzeba będzie poczekać kilka dni.

Poniżej galeria zdjęć.