Realizacja projektu „Bożonarodzeniowe tradycje”

Już od poniedziałku 20 grudnia, w grupach, realizowaliśmy świąteczny projekt „Tradycje bożonarodzeniowe”. Zapoznaliśmy dzieci z obyczajami Świąt Bożego Narodzenia, symbolami i ważnymi tradycjami tego magicznego okresu. Dzieci rozwiązywały świąteczne quizy, zagadki, słuchały opowieści wigilijnych, wykonywały zadania, śpiewaliśmy wspólnie kolędy i piosenki świąteczne.

22 grudnia to ostatni, bardzo ważny dzień podsumowujący projektu. Cały dzień przebiegał nam w iście magicznej atmosferze. Na początku, w świąteczny nastrój wprawiły nas najstarsi przedszkolacy z grupy „Jeżyków” i „Motylków” swoim przepięknym, bożonarodzeniowym przedstawieniem. Niespodzianką okazała się także obecność długo wyczekiwanego Gwiazdora, który był gościem honorowym na przedstawieniu.

Tradycyjnie, w grupach, przy stole wigilijnym, złożyliśmy sobie życzenia i z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy przybycia Gwiazdora, który jak zwykle nas ne zawiódł i wręczył każdemu przedszkolakowi świąteczne upominki. Obiecaliśmy być grzecznymi i zjadać obiadki w przedszkolu. Gwiazdor obiecał odwiedzić nas za rok!

Poniżej galeria zdjęć