Kolorowy Świat

Aktualności:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Dlatego z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany „Niebieski Marsz” z balonami ulicami Zaniemyśla. Dzieci i nauczycielki przyszły ubrane na niebiesko – kolor niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. 💙💙💙

Skip to content