Książka moim przyjacielem

W dniach 25.04-29.04.2022 r. realizowaliśmy projekt edukacyjny „Książka moim przyjacielem”. Celem projektu było budzenie i rozwijane zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Pierwszego dnia w każdej sali utworzono kącik czytelniczy. Dzieci poznały etapy powstania książki, oglądały ilustrację, słuchały czytanych bajek. W czasie wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z pracą pani bibliotekarki. Każda grupa wykonała plakat „Dlaczego warto czytać książki?”, oraz ustaliła zasady właściwego korzystania z książek. Dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach np. zabawa pantomimiczna ,,Z jakiej bajki jestem”. Wykonały zakładki do książek, wzięły udział w quizie wiedzy o bajkach. W ostatnim dniu projektu chętne dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej. Na zakończenie odbył się w naszym przedszkolu „Bal postaci z bajek”.

Poniżej galeria zdjęć.