„Baśń o Królowej Śniegu”

Adaptacja klasycznej bajki H. Ch. Andersena przygotowana przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa wprowadziła dzieci z naszego przedszkola w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Miało to miejsce 11 kwietnia 2022 roku w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. Spektakl, który obejrzały dzieci, to wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia. Główną bohaterką jest mała dziewczynka Gerda, która poszukuje swojego przyjaciela Kaja porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu. Dziewczynka, nie mogąc pogodzić się ze stratą dobrego i miłego kolegi z sąsiedztwa, postanawia odnaleźć go za wszelką cenę. W trudnej wędrówce, podczas której poznaje, co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota, wspierają ją nowo poznani, życzliwi przyjaciele. Dzięki ich pomocy odnajduje zaginionego chłopca. Czy zdoła jednak stopić lód jego serca zmrożonego złym czarem?…Okazuje się, że tak! Na ten moment z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Szczęśliwe zakończenie to finał niezwykłej podróży do krainy Królowej Śniegu, gdzie dobro, miłość i odwaga zwyciężają nad złem. Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych małych widzów. Z niecierpliwością oczekujemy na następne przedstawienie.

Poniżej galeria zdjęć.